Novinky
Učivo
Fotky a videa
Zábava
O nás (naše třída)
Interakce
Zajímavé stránky
Ostatní
Nejlepší stránky o mobilních telefonech Siemens (BenQ), určite se podívejte!
Paříte hry na mobilu? Programujete, nebo se chcete naučit v Javě? Tak toto jsou stránky právě pro Vás!
Šuplík plný zábavy. Mrkněte! (By RDT)

Černá Karkulka


(Černá pohádka s černým koncem)
Vojta Matoušek

Za sedmero horami, za sedmero skládkami a za sedmero kanály žila byla v paneláku Černá Karkulka. Ano, černá, protože červená už vyšla z módy. Na hlavě měla černou basebalovou čepičku, na sobě pak černé tričko a černé kožené kalhoty, na nohou černé adidasky.
Protože její babička nebrala mobil, rozhodla se ji sama navštívit. Musela ale nejdříve projít černým spáleništěm lesa, přebrodit několik černých odpadních stok, než uviděla chladící věže atomové elektrárny, za kterými již byla babiččina polorozpadlá černá chýše. Aby nepřišla s prázdnou, vzala pro babičku do černé igelitky trochu černé kávy, která zbyla od snídaně, k tomu kousek zčernalé bábovky, kterou se po spálení nikomu nepodařilo rozdrtit a nasypat aspoň černým slepicím. U pasu se jí pohupoval její neodmyslitelný černý revolver.
Takto vyzbrojena se vydala na cestu.
Když míjela první černou skládku, zdálo se jí, že se mezi odpadky pohybuje něco černého. Napadly ji černé myšlenky, že by to mohl být černý vlk, jako v té pohádce. Bleskurychle vytáhla zbraň a zamířila na pohybující se černý stín. Ten zaštěkal a zmizel ve spáleném černém chrastí. Protože chodila na černo za školu, nedozvěděla se, že vlci neštěkají. Brzy nato již uviděla hustý černý kouř spalovny, který stále zahaloval babiččino obydlí. Byla již takřka u cíle. Když přicházela ke kouřem začerněným dveřím, zalekla se. Byly otevřené. S koltem v ruce prošla černými pavučinami a zastavila se uprostřed místnosti. Podle stop ve vysoké vrstvě černého prachu poznala, že sem vniklo nějaké zvíře. Její černé oči záhy uviděly, že si lehlo do postele a klidně si tam chrápe. "To je zas jako v té pohádce" , pomyslela si, a zamířila svůj revolver na černý kožich. Ozvala se ohlušující rána...
Po chvilce nato se rozletěly dveře a vstoupila babička.
"Celý den ho hledám" , naříkala "a ne a ne ho najít! "
"Koho, babičko?"
"Ztratil se mi pes."
Zymic.com - Free templates, tutorials and much more free webmaster resources!